23 вересня в Дніпрі на коронавірус захворіла рекордна кількість людей – 242. Померла за той же день одна особа, а вже наступного дня – дві. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов напряму пов’язав цю невтішну статистику з масовими заходами під час святкування Дня міста. 

Поки в країнах Європи скасовують концерти та фестивалі, частково переводять їх в онлайн-режим, щоденно нагадують населенню про важливість соціальної дистанції та забезпечують своїх громадян засобами особистого захисту, міський голова Борис Філатов у Дніпрі влаштовує грандіозні масові заходи. І цього разу він зібрав людей не тільки в центрі міста, а й у центрі кожного спального району. Дніпро на той момент був у зеленій зоні та скористався можливістю проводити масові заходи. Однак міській владі не вдалося виконати вимоги адаптивного карантину та забезпечити соціальну дистанцію – не більше однієї особи на 5 квадратних метрів, як того вимагає Кабінет Міністрів. У Дніпрі свої правила.

blank
День міста 12 вересня. Здається, Дніпро забув, що захворюваність зростає

З одного боку, люди дійсно втомилися від карантину, і рішення міського голови скасувати свято було б зовсім непопулярним. З іншого, чи важливі рейтинги міського голови, якщо кількість хворих на коронавірус щодня б’є нові рекорди та забирає нові життя? 

blank

Не скасували й проведення музичного концерту “БеZVIZ Pre-party 1.5”, який за тиждень після Дня міста провели в Літньому театрі, що в парку ім. Т. Г. Шевченка. Концерт і фестиваль фінансуються в рамках програми «Культура столиця» за кошти міського бюджету. Організатори заявляли, що захід відбудеться лише за умов дотримання всіх карантинних заходів. Насправді, реальна ситуація значно відрізнялася від обіцянок. Один із кандидатів у депутати від ДемАльянсу на власні очі пересвідчився в цьому. Люди щільно стояли під сценою без масок, ніби 2020 рік нічим не відрізняється від всіх попередніх років.

Але найбільше вражає готовність міської влади наражати на небезпеку найбільш уразливу до наслідків вірусу групу населення – людей старших вікових категорій. Зокрема, для них за кошти міського бюджету організовано відвідування санаторію «Золотий вік». Там активно роздають чашки, магнітики та календарі з фотографіями міського голови мера та політичною символікою його нової партії – знову ж, за кошти платників податків. Привозять пенсіонерів на відпочинок у заповнених автобусах, а в їдальнях їх розсаджують за столи по четверо без дотримання соціальної дистанції. Більше того, для літніх відвідувачів організували концерти. І це все відбувається на сьомий місяць боротьби світу з пандемією COVID-19, яка забрала життя вже майже мільйона людей на планеті. Не дивно, що після цього частина відвідувачів захворіла. Зокрема, нам вдалося підтвердити діагноз пневмонії в дідуся 92 років.
Чи була б мерія Дніпра такою легковажною, якби місцеві вибори не наближалися?