blank

200 млн грн. отримало за 2016-2019 роки комунальне підприємство “Міська інфраструктура” на відновлення парків у Дніпрі. За ці кошти дніпряни отримали недобудовані парки із значною переплатою на матеріали та роботи, а посадові особи – кримінальні провадження. 

Так, в парку «Зелений гай» планували зробити три пішохідних доріжки, але по факту за 60 млн грн містяни отримали одну алею. Це при тому, що в містах України вартість повної реконструкції невеликих парків в середньому сягає 50-80 млн.грн. Крім того, аудиторська перевірка проведених робіт у парку «Зелений гай» показала, що комунальне підприємство заплатило за оренду катка і роллердрома таку суму, за яку їх можна було б купити. 

Ще один парк, реконструкцією якого займалося КП “Міська інфраструктура”  – це парк імені Володі Дубініна. Ілля Рибаков, представник громадської організації «Громадський контроль» і член Демальянсу виявив суттєві завищення вартості використаних матеріалів і проведених робіт. На них витрачено менше 10 млн, хоча підприємство провело тендерів на реконструкцію парку на 82 мільйони гривень. Також під видом реконструкції та ремонту знищено 250 дерев, більшість з яких були здорові. 

blank

За цими порушеннями відкриті кримінальні провадження, прокуратура та слідчі області провели обшуки та підтвердили факти, які встановлені Іллєю Рибаковим, а саме: частина робіт були проведені тільки на папері. При цьому комунальне підприємство гроші сплатило, підрядник перевів їх у готівку і розділив між учасниками схеми. 

Інше комунальне підприємство “Молодіжне творче об’єднання”, підконтрольне депутату міської ради Григоруку (партія Опозиційна платформа За Життя), під керівництвом директора Валерії Пашко витратило десятки мільйонів гривень на оновлення об’єктів молодіжного парку “Новокодацький”:

blank
Збудували скейтпарк

Збудували  футбольне та волейбольне поля, тенісний корт, кожний об’єкт за завищеними цінами. Щодо дитячої естради, яка на папері теж відремонтована, в реальному житті вона виглядає так:

blank

Щоб зрозуміти масштаби збитків, наведемо для прикладу пішохідні доріжки за 33 млн грн.

blank

Матеріалами слідства встановлено:

  • постачальник плитки купував її вдвічі дешевше, ніж продавав комунальному підприємству.  
  • співробітники комунального підприємства вносили неправдиві дані у акти виконаних робіт та інші документи. Тобто на папері роботи проведені, а по факту – ні. Так було присвоєно близько 30% від суми договорів або близько 10 млн грн.  
  • частина коштів були перераховані на фіктивні фірми та переведені у готівку.
  • справа дійшла до того, що гроші платили за нову плитку, а фактично просто переклали стару плитку наново.

До того ж на фото видно, що плитка уже облупилась і має дефекти.

Наразі в парку так-сяк працюють працівники Благоустрою, які знов-таки зносять дерева. Проте, такого ентузиазму, як в парку Володі Дубініна, не виявляють, і рубають насправді хворі та старі. Але в розпал робочого дня ми побачили там лише одну невеличку бригаду та один вантажник.

blank

Як бачимо, міська влада хизується досягненнями в будівництві та реконструкції парків, використовуючи їх як майданчики для святкування дня міста та інших заходів. Але відкриті провадження та поточні розслідування примушують замислитися: а чи належної якості використані матеріали та проведені роботи? Чи можна було зробити на витрачені кошти набагато більше, заощадивши кошти платників податків – нас із вами?

При цьому головні парки міста, як-от парк імені Шевченка та парк імені Глоби, перебувають у досить закинутому стані.

blank

Багато об’єктів у парку Глоби взагалі є аварійними.

blank

Міська влада бідкається і виправдовується. При цьому істотним поштовхом у розвитку цих парків могло б стати призначення нових директорів. Але конкурс на посаду директора парку імені Шевченка взагалі скасували попри те, що свої заявки подали ряд кваліфікованих керівників. Наприклад, свою заявку подавав Сергій Головацький, що реалізував ряд культурних проектів у Дніпрі і є експертом ДемАльянсу з розвитку туризму та культури. 

Ці два величезні центри відпочинку так і залишаються досить занедбаними, якщо не враховувати авральних ремонтів і заміни плитки до дня міста.

Ми в ДЕМАЛЬЯНСі вважаємо:

  • Ми, дніпряни, не настільки багаті, щоб переплачувати за ремонти парків до кишень місцевих чиновників та підрядників.
  • Ефективні закупівлі без переплат дозволять економити додатково до 30% коштів, що раніше присвоювались посадовими особами.
  • Неефективні комунальні підприємства мають бути ліквідовані у разі негативних результатів аудиту.
  • Комунальні підприємства мають працювати за конкретними показниками ефективності, зокрема щодо здійснення публічних закупівель. Невиконання показників має тягнути за собою санкції щодо керівників.