Дніпро очолив рейтинг міст із найдорожчою комуналкою, який зробило відоме та авторитетне видання «Новое Время», випередивши навіть Київ, Одесу та Харків.

blank

Квартплата жилсервісам піднялась у 4 рази з 1,50 грн до 6,82 грн за кв. м

Сталося це шляхом проведення конкурсу, на який не допустили конкурентів наближених до міського голови людей. І це при тому, що якість послуг не зросла. На ремонти будинків окремо від наших платежів тільки у 2020 році виділено 250 млн бюджетних гривень. А за квартплату ми в кращому випадку отримаємо двірника, хоча з такими тарифами за 5 років точно можна було привести будинки чи не в ідеальний стан.

Давайте розберемося, чому це відбувається?

У січні 2019 року на «24 Каналі» вийшов сюжет «Афера, що веде до ФБР: куди насправді витрачають мільйони з комунальних платіжок дніпрян».

У ньому журналісти та представник ГО «Громадський контроль» Денис Селін, що називається, «на пальцях» показали, як через фіктивні фірми, бенефіціарами яких є розшукувані ФБР брати Дубінські, з «Жилсервісу-2» виводяться гроші дніпрян.  

Схема проста: містяни платили «Жилсервісу-2», «Жилсервіс-2» перераховував гроші фіктивним фірмам. Самих послуг мешканці багатоквартирних будинків не бачили роками.

blank
«Жилсервіс-2» і «Екологія-Д» – підприємства мерії по вивозу сміття.

Вивіз сміття. Тариф з 9 грн зріс до 25 грн із людини

Компанія «Дніпрокоммунтранс» займалась вивезенням сміття в Дніпрі протягом 7 років. Філатов просто «вичавив» її з ринку, публічно звинувативши в неякісних послугах. Після цього вивозом сміття стало займатися комунальне підприємство, і тариф одразу виріс. Окрім цього, з міського бюджету на баки та мусоровози як витрачалися, так і досі витрачаються десятки мільйонів гривень. А на сьогоднішній день сміттям уже займається близька до мерї компанія, що взяла сміттєвози та баки, які ми придбали з наших податків, хоча попередній підрядник усе купляв та оновлював за власний кошт.

blank
Комунальні монополії міста

Тепло. Тариф виріс із 780 грн за Гкал до 1427 грн тільки у 2019 році.

Тариф на опалення для всіх мешканців Дніпра можна знизити на 30%, якщо прибрати «посередника» мерії

Це наслідок перемикання від Придніпровської ТЕС на газові котельні, адже тепло від Придніпровки завжди було дешевшим. Був лише формальний протокол так званих «публічних слухань», які мають відбуватися за законом, де на папері було присутньо аж… 13 людей, які одноголосно підтримали підняття тарифу для десятків тисяч жителів. Але для жителів Придніпровська та Сонячного, яких не встигли переключити на газові котельні, тариф також виріс до 1427 грн. Тобто їм взагалі нагло підняли ціну.

blank
Листопад 2019 року, Лівий берег.

А для чого?

Слідкуйте за руками. Усі ці люди на лівобережжі отримують платіжки від одного КП «Коменергосервіс» мерії, яке є посередником між Придніпровкою та абонентами. Є в Придніпровську будинки, які напряму отримують тепло від ТЕС, а тариф у цих будинках на сезон 2019–2020 становив 908 грн за 1 Гкал! А після посередника від мерії Філатова ціна становить уже 1427 грн. І це при тому, що люди у відповідь на переключення та підняття тарифу почали перекривати дороги та шосе, виходити на мітинги до мерії Дніпра, зібрали підписи під електронною петицією. Але їх ніхто не почув…

blank

Правий берег та інша частина лівобережжя Дніпра.

Тариф для тих людей, які отримують платіжки від КП «Теплоенерго» та завжди отримували тепло від газових котелень, залишився на рівні 1576 грн за 1 Гкал.

Афера в тому, що за 2019 рік ціна на газ знизилася на 30%, але тариф підконтрольне Філатову КП «Теплоенерго» не змінило. Де осіла ця різниця в мільйони гривень і хто отримав пряму вигоду, гадаємо, також зрозуміло.

За нашими розрахунками, тариф на опалення для всіх мешканців Дніпра можна знизити на 30% і заощадити кожному по кілька тисяч гривень за опалювальний сезон.

Висновки з цієї тарифної вакханалії в Дніпрі кожен може зробити самостійно.

blank
Мітниг біля міської ради Дніпра у листопаді 2019 року, суттєве збільшення тарифів на опалення.